Aktualności Willi Pod Miedzą

Bukowina Tatrzańska oferuje wiele atrakcji

Wycieczka po zdrowie do Bukowiny Tatrzańskiej

2019-04-02

Jedną z przyczyn złego samopoczucia oraz różnorodnych problemów zdrowotnych jest stres i brak aktywności fizycznej, szczególnie na świeżym powietrzu. Do tego dochodzą dolegliwości alergiczne, z którymi boryka się bardzo wiele osób, w tym również dzieci. Dlatego warto szukać różnych sposobów na to, aby jak najwięcej się ruszać i zrelaksować. A najlepszą okazją do tego jest wycieczka do Bukowiny Tatrzańskiej!

 
czytaj więcej

Trekking w Bukowinie Tatrzańskiej.

2019-03-15

Bez względu na to, czy jesteś zaprawionym piechurem, czy też dopiero zaczynasz swoją przygodę z trekkingiem, na Podhalu będziesz mieć wiele okazji do tego, aby rozwijać swoją pasję. Jeśli spędzasz czas w pensjonacie w Bukowinie Tatrzańskiej, możesz wybrać się na wędrówkę jedną z okolicznych tras turystycznych. Jest ich wiele, a każda z nich wyróżnia się innym stopniem trudności, dlatego też bez większego problemu można wybrać szlak idealny do swojej możliwości kondycyjnych i zdrowotnych.

czytaj więcej

Na rower do Bukowiny Tatrzańskiej

2019-03-12

Zimą Bukowina Tatrzańska przyciąga przede wszystkim miłośników narciarstwa. Z kolei wiosną, latem i wczesną wiosną uroki tutejszych szlaków z całą pewnością zostaną docenione przez rowerzystów. Bez względu na to, czy trenujesz kolarstwo, czy też korzystasz ze swojego jednośladu rekreacyjnie, koniecznie powinieneś przyjechać tutaj, aby przekonać się, jak wiele radości można czerpać z jazdy na rowerze wśród malowniczych tatrzańskich krajobrazów.

czytaj więcej

Letnie Sabałowe Bajania w Bukowinie

2019-03-04

Jeśli jesteś sympatykiem folkloru, tradycji i sztuki ludowej lub po prostu lubisz uczestniczyć w ciekawych i unikalnych wydarzeniach, koniecznie powinieneś przyjechać do Bukowiny Tatrzańskiej, aby wziąć udział w Letnim Sabałowym Bajaniu. To wyjątkowe wydarzenie odbywa się co roku w sierpniu i za każdym stanowi doskonałą okazję nie tylko do obcowania z kulturą ludową, ale przede wszystkim do świetnej zabawy.

czytaj więcej

Jesień w górach. Czy warto?

2018-10-22

Lato i okres wakacyjnych wojaży już za nami. Jesień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią nieco krótsze dni i niższe temperatury na zewnątrz. Nie oznacza to wcale, że powinniśmy zupełnie zrezygnować z wycieczek na łono natury i aktywnego wypoczynku. Jesienią szczególnie pięknie jest w polskich górach. Podhale zachwyca barwnym krajobrazem, spokojem, ciszą, świeżym powietrzem. Drzewa pokryte kolorowymi liśćmi tworzą bajkowe pejzaże. Dodatkowo w okresie jesiennym do Bukowiny Tatrzańskiej czy innych podhalańskich miasteczek i wiosek przybywa znacznie mniej turystów, więc i ceny w obiektach turystycznych są nieco niższe.

W serii składającej się z dwóch artykułów dowiesz się, dlaczego warto jesienią odwiedzić podhalańskie tereny, jak się przygotować do takiej wyprawy oraz gdzie znaleźć idealny nocleg w Bukowinie Tatrzańskiej.

Przygotuj się do jesiennej wyprawy w góry

Polska jesień to wyjątkowa pora roku, a jednocześnie najbardziej nieprzewidywalna. Temperatury na zewnątrz są niższe niż latem, więc wędrówki górskimi szlakami mogą być znacznie przyjemniejsze. To idealna opcja dla osób, które nie przepadają za upałami. Wciąż jednak można liczyć na piękną, słoneczną pogodę. Jednak pomimo wielu zalet trzeba też pamiętać o tym, że znacznie częściej jesteśmy narażeni na opady deszczu, dlatego też zawsze powinniśmy mieć przy sobie odpowiedni strój, który zabezpieczy nas przed przemoknięciem. Co więcej, trzeba pamiętać, że po deszczu górskie ścieżki mogą być śliskie, przez co możemy być narażeni na upadek. Warto więc zabrać ze sobą specjalnie przystosowane obuwie, a podczas wędrówek zachować szczególną ostrożność. Dni są coraz krótsze, co trzeba uwzględnić, planując wielogodzinne wędrówki górskie. Późną jesienią należy przygotować się na przymrozki oraz opady śniegu.

Nasze ostrzeżenia bynajmniej nie powinny jednak nikogo zniechęcić do jesiennego przyjazdu do Bukowiny Tatrzańskiej i wędrówek górskimi szlakami. Wręcz przeciwnie, chcielibyśmy, aby Wasza wizyta na Podhalu obfitowała tylko w przyjemne i bezpieczne przygody. Dlatego też zachęcamy do przeczytania kolejnego artykułu z tej serii, w którym skupimy się wyłącznie na zaletach jesiennej wyprawy w góry.


Co brać pod uwagę planując wakacje ?

2018-07-24

Wakacje to czas oczekiwany przez całą rodzinę. Dzieciaki w końcu mogą odpocząć od obowiązków szkolnych, dorośli zaś mają wówczas okazję, aby chociaż na chwilę zapomnieć o pracy i codziennych troskach. Zanim jednak udamy się na upragnione, rodzinne wakacje, należy jeszcze je odpowiednio zaplanować.

 

czytaj więcej

Jak zaplanować budżet na wakacje?

2018-07-10

Wakacje to wyjątkowy czas w roku, na który czekają z utęsknieniem zarówno dorośli, jak i dzieci. To właśnie podczas wakacyjnego urlopu mamy szansę podróżować, relaksować się, zwiedzać, a co najważniejsze - spędzać czas w gronie rodziny i przyjaciół.

czytaj więcej

Planując wakacje dla całej rodziny?

2018-07-05

Wakacje to czas oczekiwany przez całą rodzinę. Dzieciaki w końcu mogą odpocząć od obowiązków szkolnych, dorośli zaś mają wówczas okazję, aby chociaż na chwilę zapomnieć o pracy i codziennych troskach.

czytaj więcej

Atrakcje Bukowiny Tatrzańskiej – termy

2018-04-19

Atrakcje Bukowiny Tatrzańskiej – termy

Bukowina Tatrzańska to niekwestionowana królowa sportów zimowych w Polsce. To jednak nie jedyny powód, dla którego warto udać się do niej na urlop. Od kilkunastu lat miejscowość oferuje turystom wyjątkową atrakcję w postaci kompleksu basenów termalnych.  Nowoczesny obiekt Termy Bukovina został idealnie wkomponowany w piękne górskie otoczenie.  Termy zasilane są wodą wydobywaną z ujęcia znajdującego się na głębokości ok. 2600 m i charakteryzującą się mineralizacją ok. 1,5 g/dm3.

czytaj więcej

Dlaczego warto odwiedzić Jurgów?

2018-02-26

Jeśli planujesz lub właśnie jesteś w Bukowinie Tatrzańskiej, koniecznie powinieneś odwiedzić pobliską wioskę Jurgów, w której znajdują się historyczne zabudowy i zagrody. To ciekawa podróż nie tylko dla miłośników historii, ale dla wszystkich, którzy chcą na chwile przenieść się w czasie i poczuć klimat dawnych osad. Jeśli masz nocleg w Bukowinie Tatrzańskiej, od Jurgowa dzieli cię zaledwie 5 km.

Dlaczego warto odwiedzić Jurgów?

Legendy głoszą, że pierwszymi osadnikami na tych terenach byli zbójnicy, którzy stworzyli sobie tutaj wygodną bazę wypadową w niedalekie Tatry Bielskie. Wieś składała się z 12 zagród zbójnickich, które przetrwały do dziś.

O dawnych czasach przypomina nam też polana Pod Okólne nad rzeką Białką, na której znajduje się skansen pasterski. Jest to skupisko 56 szałasów, które dawniej stanowiły dom dla całych pasterskich rodzin wypasających swoje owce. Są one świadectwem tego, że pierwsi mieszkańcy tutejszych terenów zajmowali się przede wszystkim wypasaniem owiec i bydła. Zgodnie z badaniami archeologicznymi prowadzonymi na tych terenach, pierwotna ludność wyginęła z powodu licznych najazdów tatarskich. Kolejni osadnicy, którzy napłynęli tutaj w późniejszym czasie, najprawdopodobniej zagospodarowali na własne potrzeby opuszczone zagrody zbójnickie.

Najstarszym zabytkiem Jurgowa jest kościół św. Sebastiana Męczennika z XVII w. zbudowany z drewna jodłowego. Na kościele znajduje się dzwonnica, w której wnętrzu ukryte są dwa dzwony z końca XVII i XVIII w. Będąc w tutejszej świątyni, warto zwrócić uwagę na rzeźbę przedstawiającą diabła pokonanego przez Archanioła, którą można znaleźć pod chórem. Trzeba przy tym jednak pamiętać, że zgodnie z legendą rzeźby tej nie powinny oglądać kobiety i dzieci. Warto też zwrócić uwagę na piękny rokokowy ołtarz.

W Jurgowie znajduje się też Zagroda Sołtysów, która stanowi filię Muzeum Tatrzańskiego. Znajduje się w niej stała ekspozycja etnograficzna, przedstawiająca wyposażenie biednego gospodarstwa spiskiego z XIX/XX w.

Co więcej, Jurgów to świetnie miejsce do wypoczynku, uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i innych sportów. Przyjeżdżając tutaj, można więc połączyć przyjemność zwiedzania z aktywnością fizyczną.


Weekendowa wycieczka własnym samochodem

2018-02-16

Weekendowa wycieczka własnym samochodem

Posiadacze własnych samochodów w wielu przypadkach są prawdziwymi szczęściarzami, czego niekiedy nie doceniają na co dzień. W ten sposób można nie tylko dojeżdżać do pracy czy sprawnie załatwić niezbędne obowiązki, ale również pozwolić sobie na wspaniałe wycieczki w dalekie i bliskie strony. Czasami nie trzeba wcale jechać daleko, aby miło spędzić czas i odpocząć od codziennych obowiązków. Własny samochód to przede wszystkimi niezależność, z której warto korzystać. Podpowiadamy kiedy, gdzie i dlaczego warto wybrać się na wycieczkę własnym samochodem.

Zalety podróżowania własnym samochodem

Z oczywistych względów w przypadku dalekich podróży znacznie lepiej sprawdzą się samoloty, które o wiele szybciej dotrą w wyznaczone miejsce. Jednak, gdy planujemy krótki, np. weekendowy wyjazd w okoliczne rejony, warto skorzystać z własnego środka transportu, jeśli go posiadamy. Samochodem z powodzeniem można wybrać się w góry, np. do Bukowiny Tatrzańskiej.

Jadąc prywatnym samochodem, możemy zapakować tyle rzeczy, na ile starczy nam miejsca w samochodzie. Nie trzeba martwić się wagą czy rozmiarami bagażu. To szczególnie ważne, jeśli jedziemy na narty czy snowboard w góry.  A gdy wybieramy się na wycieczkę latem, możemy wziąć swój rower, jeśli tylko nasz samochód posiada odpowiednie mocowania.

Dodatkowo nie musimy martwić się o wcześniejsze rezerwowanie miejsca czy sprawdzanie rozkładu odjazdów autobusów czy pociągów. Możemy wyjechać kiedy chcemy i o której chcemy. To idealny sposób na spontaniczne wyprawy. Wybierając się w góry, np. do Bukowiny Tatrzańskiej, warto jednak wcześniej dokonać rezerwacji noclegów. Pamiętajmy, że w sezonach turystycznych przyjeżdża tutaj bardzo wielu turystów. Dobrze jest zadbać o to, by po kilkugodzinnej jeździe samochodem, móc spokojnie odpocząć w miłym pensjonacie. Warto w tym przypadku zwrócić uwagę np. na Willę Pod Miedzą, która jest zlokalizowana w doskonałym miejscu, ponieważ nieopodal najważniejszych miejsc i obiektów turystycznych. Co więcej, w obrębie obiektu znajduje się duży, bezpłatny parking, gdzie bezpiecznie odstawimy samochód i będziemy mogli napawać się urokiem górskich pejzaży. Noclegi przy ul. Sportowej w Bukowinie Tatrzańskiej to idealne miejsce zarówno dla rodzin, par, jak i samodzielnych podróżników.


Odpoczynek po intensywnej jeździe na nartach

2018-01-30

Jak odpoczywać po intensywnej jeździe na nartach?

Okolice Bukowiny Tatrzańskiej słyną w całej Polsce z doskonałych warunków narciarskich. Narciarze i snowboardziści ochoczo przyjeżdżają tutaj w sezonie, aby w pełni korzystać z uroków zimy i śnieżnego puchu, pokrywającego stoki.

Jazda na nartach czy na snowboardzie to jedna z ulubionych dyscyplin sportowych Polaków. Uprawiają ją osoby w różnym wieku, nawet kilkuletnie dzieciaki śmiało szusują ze swoimi rodzicami po odpowiednio przystosowanych dla nich trasach. Podczas aktywnych dni spędzonych na nartach czy desce należy również uwzględnić kilka chwil poświęconych na odpoczynek. A Bukowina Tatrzańska to idealne miejsce nie tylko do uprawiania sportów zimowych, ale również relaksu.

Odpoczynek po zimowym szusowaniu na stoku

W narciarstwie czy snowboardingu odpoczynek jest bardzo ważny. Dzięki odpowiednim formom relaksu możemy uniknąć zakwasów i zminimalizować ryzyko kontuzji. Szczególnie pierwszy dzień na stoku nie powinien być zbyt intensywny. Każdy dzień należy zaczynać od solidnego, pożywnego i lekkiego śniadania. Następnie rozgrzewka, która przygotuje nasze mięśnie do późniejszego wysiłku. Po kilku zjazdach warto zrobić sobie małą przerwę, np. na kawę i słodki deser, który doda nam energii. A jeśli kawa w Bukowinie Tatrzańskiej, to koniecznie w Kawiarni Góralskiej, gdzie możemy wybierać spomiędzy wielu kawowych trunków podawanych na różne sposoby.

Nie należy też zapominać o regularnych posiłkach. Oprócz śniadania warto zaplanować sobie nieco czasu na pożywny obiad. W tutejszych restauracjach będziesz mieć szansę skosztować wspaniałych góralskich dań, przygotowywanych w tradycyjny lub nowoczesny sposób.

Idealnym sposobem na regenerację organizmu jest pobyt w saunie lub SPA. Rezerwując pensjonat blisko Term Bukowina, będziemy mieli szansę skorzystać z kompleksu geotermalnego, składającego się z 20 basenów, saun, jacuzzi, gabinetów SPA & Wellness. Bogata w minerały woda termalna nie tylko wspomaga idealny relaks po godzinach spędzonych na stoku, ale również pomaga w leczeniu różnych dolegliwości.


Do Bukowiny Tatrzańskiej na narty

2018-01-29

Do Bukowiny Tatrzańskiej na narty

Bukowina Tatrzańska oferuje miłośnikom sportów zimowych aż 22 wyciągi narciarskie, w tym 15 talerzykowych, 6 orczykowych i 1 krzesełkowy. Na większości wyciągów można skorzystać z możliwości nauki jazdy wraz z instruktorem. Trasy są odpowiednio oświetlone i sztucznie naśnieżane i przygotowane przez ratraki. Można tutaj wypożyczyć sprzęt narciarski i snowboardowy. Trasy przystosowane są zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych pasjonatów białego szaleństwa. Jeśli więc marzysz zimie na stoku, przyjedź na Podhale. Zarezerwuj przyjemny nocleg w Bukowinie Tatrzańskiej i korzystaj ze wszystkich zimowych atrakcji, jakie czekają na ciebie w tej malowniczej miejscowości.

Białe szaleństwo w Bukowinie Tatrzańskiej

Wiele osób przyznaje, że na Podhalu można znaleźć namiastkę warunków alpejskich. Obecnie w Bukowinie Tatrzańskiej działa kilkadziesiąt wyciągów należących do różnych kompleksów narciarskich. Największym kompleksem narciarskim jest tutaj Olczański Wierch. Każdego roku przybywa na niego mnóstwo turystów z różnych stron Polski, a nawet z zagranicy, by cieszyć się doskonałymi warunkami do jazdy na nartach lub deskach snowboardowych. Wszystkie trasy są bardzo dobrze oświetlone, ratrakowane, a niektóre dodatkowo naśnieżane. Wyciągi są talerzykowe i mają różne długości. Najdłuższe mierzą 400 m - jest to wyciąg Zwyrtlik, Mały Kasprowy i Bartek. Najkrótsza jest trasa Linka o długości 70 m.

Kolejnym ciekawym kompleksem jest Wysoki Wierch, na który można dojechać od Klinu w Kierunku Łysej Polany. Znajdują się tam 4 oświetlone wyciągi, w tym jeden naśnieżany. Najdłuższa trasa, Niedźwiadek, ma długość 524 m. Wszystkie trasy, czyli oprócz Niedźwiadka również: Na Wysokim Wierchu, Wysoki Wierch i Ku Dolinie, to wyciągi talerzykowe z oświetlonymi trasami.

Oprócz tego będąc w Bukowinie Tatrzańskiej, można skorzystać z również z wyciągów Głodówka i Wierch Szymkówka. Głodówka zapewnia 3 oświetlony trasy orczykowe o długościach 400 m i 350 m. Wierch Szymkówka obejmuje 2 wyciągu na zachodnim nasłonecznionym stoku polany Szymkówka.


Idealny sylwester w Bukowinie Tatrzańskiej

2017-11-27

Sylwester to wyjątkowa impreza, którą zwykle chcemy spędzić w wyjątkowy sposób. Często jednak brakuje nam pomysłów, w jaki sposób uczcić ten wyjątkowy dzień w roku. W końcu jest to czas, kiedy stary rok odchodzi w niepamięć, a my z nadzieją czekamy na nowe. To okres przejścia, który nastraja nas pozytywną energią, dzięki czemu z entuzjazmem czekamy na to, co nadejdzie. Ale zanim nadejdzie ten wyjątkowy wieczór, zwykle borykamy się z dylematem, gdzie spędzić ten radosny czas.

W ramach propozycji sugerujemy Bukowinę Tatrzańską, gdzie można spędzić naprawdę wyjątkowy czas.

czytaj więcej

Kilka informacji o Bukowinie Tatrzańskiej

2017-11-19

Kilka informacji o Bukowinie Tatrzańskiej

Bukowina Tatrzańska to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych podhalańskich miejscowości. Położona na wysokości od 860 do 1000 m n.p.m. odgrywa coraz większą rolę w przemyśle turystycznym i narciarskim. Nad całą Bukowiną roztacza się przepiękna panorama polskich i słowackich Tatr. W słoneczne dni, kiedy widoczność jest najlepsza, widok potrafi zaprzeć dech w piersiach.

 

czytaj więcej

Bukowina Tatrzańska – najpiękniejsze miejsce

2017-11-19

Bukowina Tatrzańska to bez wątpienia jedna z najurokliwszych podhalańskich miejscowości.  Odwiedzający cenią ją sobie przede wszystkim ze względu na piękno otaczającej przyrody oraz niezliczoną ilość atrakcji turystycznych. Jeżeli szukacie Państwo miejsca, w którym będziecie mogli odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku, to wybór Bukowiny z pewnością okaże się najlepszym rozwiązaniem.  

czytaj więcej

Bukowina Tatrzańska – zimowe atrakcje

2017-11-19

Bukowina Tatrzańska to niewielka podhalańska wieś, która w przeciągu ostatnich kilkunastu lat przeszłą ogromną metamorfozę. Z małej, znajdującej się w cieniu Zakopanego miejscowości, przeobraziła się w jeden z najpopularniejszych kurortów zimowych w Polsce. Ukształtowanie terenu oraz sprzyjający klimat, kwalifikował Bukowinę do zbudowania w niej miejsca, idealnego do uprawnia sportów zimowych.  

czytaj więcej

Jak przygotować się do weekendu w górach?

2017-11-19

Piesze wycieczki górskie wymagają odpowiedniego przygotowania. Przed wyprawą należy zadbać nie tylko o kondycję fizyczną, ale i specjalistyczny ekwipunek. Zróżnicowane warunki atmosferyczne, niejednostajna trudność szlaków oraz zmieniające się okoliczności przyrody, mogą okazać się szczególnie niebezpieczne dla mało wprawionych turystów. 

czytaj więcej

Kulturalne atrakcje Bukowiny Tatrzańskiej

2017-11-18

Mówiąc o atrakcjach Bukowiny Tatrzańskiej, nie sposób nie wspomnieć o odbywających się w niej wydarzeniach kulturalnych. Od lat przyciągają one nie tylko turystów z różnych części Polski, ale również zza granicy. Malownicza wieś zaliczana jest do grupy tych miejscowości, w których do dzisiaj silnie kultywowane są tradycje góralskie. 

czytaj więcej

Jak wybrać idealny nocleg w Bukowinie

2017-11-17

Polskie Góry Tatry to jedno z najchętniej wybieranych miejsc turystycznych. Każdego roku przyjeżdża tu wielu turystów z kraju i z zagranicy. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ oprócz naturalnych uroków górskich okolic region ten oferuje niezwykle rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Poza wieloma różnorodnymi obiektami noclegowymi, w skład których wchodzą m.in. hotele, pensjonaty, motele, hostele, gospodarstwa agroturystyczne, kempingi, pola namiotowe i kwatery prywatne, znajdziemy też bardzo wiele dodatkowych atrakcji, takich jak ośrodki SPA, termy, baseny itp.

 

czytaj więcej