Aktualności Willi Pod Miedzą

Bukowina Tatrzańska oferuje wiele atrakcji

Boże Narodzenie w Bukowinie Tatrzańskiej

Coraz więcej Polaków, zamiast spędzać Święta przy tradycyjnym stole, decyduje się na rodzinny wyjazd do pięknego zakątka kraju. Popularne są zwłaszcza wyjazdy w góry, które w zimie wyglądają po prostu bajecznie. Turyści często wybierają pobyt w Bukowinie Tatrzańskiej. Ogrom atrakcji, które tam czekają, jest wspaniałą alternatywą dla świątecznej gorączki sprzątania i gotowania, a później – marnowania czasu przed telewizorem

Góry zimą

Do Bukowiny warto przyjechać w zimie, chociażby dla samych widoków. Zaśnieżone Tatry zapierają dech w piersiach i zapadają w pamięć na całe życie. To idealne miejsce do relaksu i odpoczynku. W okolicy znajduje się kilkanaście tras narciarskich i snowboardowych o różnych stopniach trudności. Miłośnicy białego szaleństwa mogą więc rozpocząć sezon. Ci, którym szusowanie nigdy nie przypadło do gustu, mogą spędzać czas na zabawie i relaksie w kompleksie geotermalnym Terma Bukowina lub Terma Białka. Osoby żądne dalszych wojaży z Bukowiny mają blisko do Zakopanego, Nowego Targu, Niedzicy, czy na Słowację.

Święta w Bukowinie

W okresie Świąt pokoje w Bukowinie są wręcz rozchwytywane. I nic w tym dziwnego. W okolicy organizowanych jest wiele wydarzeń kulturalnych związanych z tradycjami bożonarodzeniowymi i góralskimi. Najsłynniejszy polski drewniany budynek – Dom Ludowy – organizuje je aż do karnawału. Turyści mogą bliżej poznać tańce góralskie czy posłuchać kolęd w wykonaniu okolicznych grup. W Nowym Targu organizowane są Targi Bożonarodzeniowe, na których można skosztować  regionalnych przysmaków i znaleźć oryginalne ozdoby oraz prezenty świąteczne. Wszystko dzieje się w oprawie ciepłych lampek choinkowych i urokliwych dekoracji. Dlaczego warto jeszcze spędzić Boże Narodzenie w Bukowinie? Rodzinne szusowanie, zwiedzanie i uczestnictwo w targach czy pokazach to czas, w którym rodzina naprawdę może skupić się na sobie. Atmosfera Świąt w zaśnieżonych górach jest odczuwalna jak nigdzie indziej w Polsce. Korzystając z usług okolicznych restauracji, możemy zapomnieć o godzinach spędzonych w kuchni na przygotowywaniu tradycyjnych potraw, zmywaniu, czy sprzątaniu. Pasterka w drewnianym, góralskim kościółku to coś, co każdy powinien chociaż raz w życiu przeżyć.


powrót ...