Aktualności Willi Pod Miedzą

Bukowina Tatrzańska oferuje wiele atrakcji

Bukowina Tatrzańska - najlepsza baza wypadowa

Bukowina Tatrzańska to niewielka, podhalańska wioska położona wśród bardzo malowniczych krajobrazów. Sama w sobie jest niezwykle ciekawa, a docenią ją przede wszystkim osoby ceniące sobie spokój i ciszę, bliskość z przyrodą, lokalną kuchnię oraz odpoczynek wśród górskich pejzaży. Oprócz tego znajduje się tutaj słynny kompleks geotermalny Terma Bukowina, do którego przyjeżdżają miłośnicy wodnych szaleństw z całej Polski. Jednak to nie wszystko, co Bukowina Tatrzańska może nam zaoferować. Wiele osób przyjeżdża do tej miejscowości, ponieważ stanowi ona doskonałą bazę wypadową do innych atrakcji Podhala, które zdecydowanie warto odwiedzić. Rezerwując nocleg w Bukowinie Tatrzańskiej można szybko i wygodnie dotrzeć do wielu równie interesujących wiosek i miast znajdujących się w okolicy.

Podhalańskie atrakcje w okolicach Bukowiny Tatrzańskiej

Turyści przyjeżdżający do Bukowiny Tatrzańskiej bardzo często odwiedzają Zakopane, które oddalone jest nieco ponad 16 km, więc samochodem można dotrzeć tam w pół godziny. Oprócz Krupówek warto wybrać się również nad Morskie Oko, do Doliny Pięciu Stawów, na Wielką Krokiew, do Muzeum Tatrzańskiego lub zdobyć szczyt Giewont.

Inną ciekawą miejscowością, znajdującą się w niewielkim oddaleniu od Bukowiny Tatrzańskiej, jest Białka Tatrzańska, w której znajduje się nowoczesny park wodny Termy Bania. A dla tych, którzy nigdy nie mają dość wodnych szaleństw, polecamy również pobyt w Termach Gorący Potok w Szaflarach.

Z Bukowiny Tatrzańskie można też bardzo szybko dojechać do Słowacji, aby poznać Tatry poza granicami naszego kraju. W rejonie Tatr Słowackich możemy znaleźć wiele równie ciekawych atrakcji, w tym m.in. tajemnicze jaskinie, zabytkową architekturę czy interesujące muzea.

Warto też zwrócić uwagę na najbliższą okolicę Bukowiny Tatrzańskiej. Na szczególną uwagę zasługują małe, górskie wioski, takie jak Jurgów, Rzepiska, Brzegi czy Małe Ciche. Wiedzie tam wiele szlaków pieszych i rowerowych. Zachwycają swoim spokojem, sielskimi krajobrazami oraz lokalną gościnnością.

 


powrót ...