Aktualności Willi Pod Miedzą

Bukowina Tatrzańska oferuje wiele atrakcji

Bukowina Tatrzańska – najpiękniejsze miejsce

Bukowina Tatrzańska to bez wątpienia jedna z najurokliwszych podhalańskich miejscowości.  Odwiedzający cenią ją sobie przede wszystkim ze względu na piękno otaczającej przyrody oraz niezliczoną ilość atrakcji turystycznych. Jeżeli szukacie Państwo miejsca, w którym będziecie mogli odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku, to wybór Bukowiny z pewnością okaże się najlepszym rozwiązaniem.  

Dlaczego warto odwiedzić Bukowinę?

Bukowinę Tatrzańską zaliczyć można do wąskiego grona miejsc, w których kultura podhalańska wiedzie prym nad kulturą nowoczesną. Bez najmniejszego problemu znajdziemy tu domy utrzymane w stylistyce zakopiańskiej, doskonale zachowane dziewiętnastowieczne góralskie kościółki oraz karczmy serwujące tradycyjne podhalańskie dania. Gdyby tego było mało, to nad całą miejscowością roztacza się przepiękna panorama Tatr. Warto również wspomnieć o mieszkańcach Bukowiny, którzy słyną ze swojej otwartości i gościnności. 

Jak spędzić czas w Bukowinie?

W okolicy Bukowiny Tatrzańskiej rozlokowane zostały liczne szlaki górskie. Z miejscowości można udać się między innymi na piesze wycieczki do Morskiego Oka, Doliny Pięciu Stawów czy Wodogrzmotów Mickiewicza. Wieczorami mieszkańcy Bukowiny organizują spotkania dla turystów, w trakcie których opowiadają lokalne legendy i historie. Do dnia dzisiejszego organizowane są również konkursy na najlepsze stroje regionalne, wyścigi konne oraz wyścigi zaprzęgowe.

Termy w Bukowinie Tatrzańskiej

Bukowina Tatrzańska stanowi doskonały przykład rekreacji całorocznej. Poza rozlicznymi wyciągami narciarskimi znajdziemy w niej również nowoczesny Aquapark wyposażony w  kompleks basenów termalnych.  Kąpiele lecznicze cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród turystów z Polski, ale i zza granicy. Występująca w termach woda cechuje się stosunkowo niską zasadowością, dzięki czemu polecana jest przez lekarzy i fizjoterapeutów jako środek leczniczy i rehabilitacyjny. 


powrót ...