Aktualności Willi Pod Miedzą

Bukowina Tatrzańska oferuje wiele atrakcji

Bukowina Tatrzańska vs Zakopane

Zarówno Bukowina Tatrzańska jak i Zakopane to znane wszystkim miejscowości wypoczynkowe. Turystom gwarantują one jednak różne możliwości zarówno pod względem zakwaterowania, jak i spędzania wolnego czasu. W której z nich warto więc się zatrzymać?

Sielski wypoczynek na łonie natury

Urlop to jedna z niewielu okazji w roku, gdy mamy szansę na prawdziwy odpoczynek. Właśnie dlatego tak wiele osób ucieka do lokalizacji odosobnionych, gdzie panuje spokojna, sielska atmosfera. Dalekie od tego opisu jest przepełnione turystami Zakopane, które na każdym kroku – szczególnie w okresie zimowym – będzie raczyło kolejkami oraz tłumami spragnionymi rozrywki. Alternatywą jest znajdująca się nieopodal gór Bukowina Tatrzańska, z której również można dojechać do Zakopanego znacznie mniej zatłoczonymi drogami, a w pozostałym czasie cieszyć się tamtejszymi atrakcjami i świeżym, wiejskim powietrzem. Warto korzystać też z lokalnej infrastruktury, w tym ze spędzania czasu w Termach Bukovina oraz Termach Białka – goście naszego kompleksu otrzymują do nich rabat na bilety wejściowe.

Tani, komfortowy nocleg

Skutkiem przybywania do Zakopanego tłumów turystów są także bardzo wysokie ceny za miejsca noclegowe. Koszty za jedną dobę spędzoną w dobrze wyposażonym pensjonacie w Zakopanem, mogą w styczniu sięgać nawet tysiąca złotych, przy czym w naszej Willi „Pod miedzą” będzie to tylko jedna trzecia tej ceny.

Łatwy, bezstresowy dojazd

Jeśli chcą Państwo uniknąć weekendowych korków na Zakopiance, zdecydowanie lepszym wyborem będzie droga krajowa numer 49 prowadząca do Bukowiny Tatrzańskiej od strony północnej. Zakopianka to zmora większości kierowców, którzy zanim dotrą do celu podróży są zestresowani i zrezygnowani, szczególnie gdy swój przejazd zaplanowali na piątkowy wieczór, zaś powrót na niedzielę. Znaczna część wolnego czasu zostaje więc spożytkowana na stanie w korkach, czego można uniknąć rezerwując nocleg w pobliskich miejscowościach, w tym właśnie w Bukowinie Tatrzańskiej.

Zakopane odwiedza rocznie kilka milionów turystów, przy czym liczba rośnie z roku na rok. Skutkiem ubocznym jest ogromne zatłoczenie najpopularniejszych szlaków turystycznych, które warto omijać, szczególnie gdy podczas urlopu zależy nam na spokoju i prawdziwym odpoczynku. Znakomitą alternatywą jest Bukowina Tatrzańska, która oferuje doskonałą bazę noclegową za zdecydowanie niższą cenę.

 


powrót ...