Aktualności Willi Pod Miedzą

Bukowina Tatrzańska oferuje wiele atrakcji

Bukowina Tatrzańska – zimowe atrakcje

Bukowina Tatrzańska to niewielka podhalańska wieś, która w przeciągu ostatnich kilkunastu lat przeszłą ogromną metamorfozę. Z małej, znajdującej się w cieniu Zakopanego miejscowości, przeobraziła się w jeden z najpopularniejszych kurortów zimowych w Polsce. Ukształtowanie terenu oraz sprzyjający klimat, kwalifikował Bukowinę do zbudowania w niej miejsca, idealnego do uprawnia sportów zimowych.  

Wyciągi narciarskie

Należy wspomnieć, że transformacja Bukowiny Tatrzańskiej nie miałaby miejsca, gdyby nie inicjatywa jej mieszkańców. To właśnie oni przy współpracy z samorządem i lokalnymi inwestorami dokonali niemożliwego, czyli zepchnęli na boczny tor inne okoliczne kurorty i stworzyli atrakcyjny punkt docelowy dla miłośników zimowego szaleństwa.  Obecnie Bukowina Tatrzańska oferuje turystom aż dwadzieścia dwa wyciągi narciarskie, w tym piętnaście talerzykowych, sześć orczykowych oraz jeden wyciąg krzesełkowy. Zdecydowana większość umożliwia naukę jazdy na nartach z instruktorem, jest sztucznie naśnieżana, oświetlana oraz przygotowywana do użytku przez ratraki. W okolicy wyciągów rozlokowane zostały szkółki narciarskie i wypożyczalnie sprzętu. W tym miejscu warto również wspomnieć o nartostradach – dzięki odpowiedniemu wytyczeniu tras z nartostrad mogą korzystać nie tylko narciarze, ale i snowboardziści.

A co latem?

Mogłoby się wydawać, że atrakcje Bukowiny Tatrzańskiej kończą się wraz z sezonem zimowym, jednak nie jest to prawda. Liczne szlaki turystyczne sprawiają, że miejscowość w lecie nabiera tylko dodatkowego uroku. Z Bukowiny można dojść pieszo między innymi do Morskiego Oka czy Wodogrzmotów Mickiewicza. Warto również wspomnieć o wyjątkowej architekturze miejscowości. Zdecydowana większość zabudowań utrzymana jest w klasycznym stylu zakopiańskim. Bukowina Tatrzańska zalicza się do wąskiego grona miejsc, które warto odwiedzić zarówno latem, jak i zimą. 


powrót ...