Aktualności Willi Pod Miedzą

Bukowina Tatrzańska oferuje wiele atrakcji

Co można robić w Bukowinie w deszcz?

Bukowina Tatrzańska słynie ze swoich wspaniałych stoków narciarskich, pięknych ścieżek turystycznych i szlaków rowerowych. Malownicze widoki motywują turystów do jak najdłuższego aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Czasami jednak kapryśna polska pogoda niweczy nasze plany. Co robić w Bukowinie, gdy za oknem leje deszcz?

Kąpiele w termach

Terma Bukowina to kompleks geotermalny wymieniany zawsze na pierwszym miejscu, gdy wspomina się atrakcje w Bukowinie Tatrzańskiej. I nic w tym dziwnego. Znajduje się w nim 20 basenów, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. W obiekcie nie brakuje takich atrakcji jak zjeżdżalnie, jacuzzi, czy bicze i prądy wodne. Pobyt w Termie Bukowina to gwarancja świetnej zabawy dla całej rodziny. Dorośli chętnie zrelaksują się w strefie SPA, gdzie czekają na nich nie tylko masaże, ale też mnóstwo zabiegów pielęgnujących urodę. Kąpiele w wodach termalnych mają zbawienny wpływ na zdrowie, ze względu na specyficzną mineralizację oraz unikalny skład mikroelementów i pierwiastków. Nieco mniejszym kompleksem, bo „tylko” z pięcioma basenami, jest Terma Białka, równie chętnie odwiedzana przez turystów.

Imprezy w Domu Ludowym

Osoby odwiedzające Bukowinę powinny też zainteresować się wydarzeniami odbywającymi się w Domu Ludowym. Tam, przez cały rok, organizowane są imprezy kulturalne, przybliżające tradycje i góralski folklor. Gdy leje deszcz (lecz nie tylko wtedy!) przez długie godziny można przyglądać się kolorowym strojom i wciągającym pokazom prezentowanym wewnątrz.

Wycieczka do miasta

Jeśli padający deszcz uniemożliwia długie spacery po górach, warto wybrać się na zwiedzanie okolicznych miast, w których w razie większej ulewy można schować się w jednej z kawiarni. Bukowina jest świetną bazą wypadową do Nowego Targu, Zakopanego, Niedzicy lub jeszcze dalej – do słowackiego Popradu! Dobrym pomysłem jest sprawdzenie pogody również w danym miejscu, zanim do niego pojedziemy. Może okazać się, że chociaż w Bukowinie danego dnia pada, po słowackiej stronie jest tylko pochmurnie.


powrót ...