Aktualności Willi Pod Miedzą

Bukowina Tatrzańska oferuje wiele atrakcji

Dlaczego spędzamy wakacyjny urlop w górach?

Większość osób kojarzy wakacyjny wypoczynek wyłącznie z morzem. Tymczasem polskie góry również mają wiele do zaoferowania. Gdzie najlepiej się wybrać na letni urlop pod szczytami gór? Zapraszamy do Bukowiny Tatrzańskiej.

Większość osób kojarzy wakacyjny wypoczynek wyłącznie z morzem. Tymczasem polskie góry również mają wiele do zaoferowania. Gdzie najlepiej się wybrać na letni urlop pod szczytami gór? Zapraszamy do Bukowiny Tatrzańskiej.

Lato w górach? Czemu nie!

Górskie miejscowości to idealny cel wakacyjnych podróży przede wszystkim dla rodzin z dziećmi oraz osób starszych. Klimat w górach sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu, nawet gdy na zewnątrz panują upały. Oczywiście latem, kiedy termometr wskazuje powyżej 30 stopni Celsjusza, trzeba zachować ostrożność. Wędrówki w południe nie są wskazane. Na spacer lepiej wybrać się rano lub wieczorem. Niemniej czyste, górskie powietrze sprzyja naszym płucom i zachęca do aktywności fizycznej.

Lato w górach to również doskonała opcja dla osób, które chcą odpocząć od tłumu turystów, co nad morzem bywa trudne. Oczywiście warto wcześniej zarezerwować sobie nocleg w Bukowinie Tatrzańskiej, gdyż w sezonie letnim przyjeżdża tutaj znacznie więcej gości. Pensjonat Willa pod Miedzą zapewnia jednak warunki sprzyjające odpoczynkowi w spokoju i bliskości z naturą.

Góry latem prezentują się zupełnie inaczej niż zimą. Niektórzy uważają wręcz, że za sprawą letniej aury są jeszcze piękniejsze. Spoglądanie na górskie krajobrazy wpływa korzystnie na nasz umysł i psychikę. Wszechobecna zieleń działa uspokajająco i nastraja do błogiego relaksu. Góry są idealne, jeżeli chcemy pozbyć się stresu, zapomnieć o problemach w pracy i codziennych troskach. Podczas wyjazdów rodzinnych maluchy będą mogły poznać nie tylko różnorodną roślinność w lasach i na łąkach, ale i zwierzęta w gospodarstwach rolnych, z którymi rzadko mają kontakt, jeśli na co dzień mieszkają w miastach. Taka wycieczka może być dla nich doskonałą lekcją przyrody.

Wyjazd w góry to również doskonała sposób na to, aby odciągnąć dzieci od telewizorów, komputerów, tabletów czy innych ekranów, i zachęcić je do błogiej zabawy na świeżym powietrzu. A latem w górach nie sposób się nudzić. Oprócz pięknych krajobrazów każdego roku odbywa się tu również wiele ciekawych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, festynów koncertów i innych eventów, podczas których można zapoznać się z lokalną kulturą i kuchnią.

 

 


powrót ...