Aktualności Willi Pod Miedzą

Bukowina Tatrzańska oferuje wiele atrakcji

Góralska kawiarnia w Bukowinie Tatrzańskiej

Górski klimat, choć uważany jest za specyficzny i surowy, wykazuje wiele korzyści zdrowotnych. Widok pięknych krajobrazów niweluje stres i uspokaja organizm, a powietrze pozbawione jakichkolwiek zanieczyszczeń doskonale wpływa na drogi oddechowe i poprawia odporność.  

Długie spacery to najczęściej wybierana forma aktywności osób, które spędzają wolny czas w górach. Nic dziwnego, ponieważ takie miejsce jak Bukowina Tatrzańska obfituje w szlaki przeznaczone dla pieszych. Po wielogodzinnej wędrówce jedynym marzeniem jest jednak zjedzenie ciepłego posiłku oraz napicie się pysznej kawy lub herbaty.

Po zwiedzaniu czas na pyszne jedzenie

Górski klimat można poczuć nie tylko podczas zwiedzania, ale również w trakcie spożywania pysznego obiadu. Miejscem, które zdecydowanie oddaje charakter południa Polski jest Willa pod Miedzą. Serce tego pensjonatu to kawiarnia pełna różnego rodzaju kaw (również włoskich), ciast i innych deserów. 

Nie brakuje tutaj również ciepłych dań w postaci przystawek, zup oraz tradycyjnych potraw góralskich. Wybór jest szeroki, a to sprawia, że każdy znajdzie u nas idealną kompozycję dań. Wszystko wieńczy ciepły i klimatyczny wystrój, w którym dominuje drewno i kamień.

Co można zobaczyć w Bukowinie Tatrzańskiej?

Pobyt w Bukowinie Tatrzańskiej razem z dziećmi to doskonała okazja na wybranie się do Term Bukovina. To obiekt, w którym znajduje się wiele otwartych i krytych basenów oraz zjeżdżalni. Woda w basenach, które znajdują się na zewnątrz, zimą jest podgrzewana nawet do 38 stopni Celsjusza.

Nie można zapomnieć również o Morskim Oku - najgłębszym i największym jeziorze małopolski, które znajduje się w bliskim otoczeniu górskich szczytów. W każdym miesiącu może pochwalić się rzeszami turystów, chcących nacieszyć się wspaniałym widokiem. Zimą warto udać się na wyciąg narciarski, który jest główną stacją narciarską w Bukowinie. Poruszać się tam można na 5 trasach, które różnią się poziomem trudności, a także stopniem nachylenia i długością.


powrót ...