Aktualności Willi Pod Miedzą

Bukowina Tatrzańska oferuje wiele atrakcji

Góry kontra morze. Co wybrać na wakacje?

Zapewne wiele osób zastanawia się, czy tegoroczne wakacje spędzić w górach, czy nad morzem. Najchętniej poradzilibyśmy: najpierw w góry, a potem nad morze (lub w odwrotnej kolejności). Doskonale jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy może pozwolić sobie na dwukrotny wyjazd wakacyjny, najczęściej trzeba wybrać jedną z opcji. Najważniejsze, aby wakacyjny wypoczynek był dopasowany do indywidualnych preferencji

Zapewne wiele osób zastanawia się, czy tegoroczne wakacje spędzić w górach, czy nad morzem. Najchętniej poradzilibyśmy: najpierw w góry, a potem nad morze (lub w odwrotnej kolejności). Doskonale jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy może pozwolić sobie na dwukrotny wyjazd wakacyjny, najczęściej trzeba wybrać jedną z opcji. Najważniejsze, aby wakacyjny wypoczynek był dopasowany do indywidualnych preferencji. Ten wyjątkowy czas, gdy jesteśmy wolni od pracy i innych codziennych obowiązków, powinniśmy spędzić dokładnie tak, jak zawsze o tym marzyliśmy, bez względu na to, czy będą to góry, czy też może. A dla niezdecydowanych przygotowaliśmy krótkie zestawienie tych dwóch wakacyjnych celów podróży.

Jeśli pragniesz spokoju, kontaktu z naturą, a od czasu do czasu lubisz się zmęczyć - wybierz góry!

Góry to zdecydowanie najlepsza opcja dla tych, którzy na wakacyjnym urlopie szukają spokoju, wyciszenia i odpoczynku od zgiełku dużych miast. Oczywiście nie oznacza to, że w górskich miejscowościach zupełnie nie ma turystów. Jeśli pojedziemy na Krupówki do Zakopanego, raczej będziemy musieli nastawić się na towarzystwo wielu innych zwiedzających, szczególnie w najbardziej popularnych miejscach. Niemniej to właśnie w górach nadal jest wiele miast i miasteczek, w których rzeczywiście doświadczymy błogiego spokoju. Polecamy przede wszystkim nocleg w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie na miłych gości z różnych stron czeka Willa pod Miedzą.

Góry to idealne miejsce zarówno dla młodych osób, jak i rodzin z dziećmi czy seniorów, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek. Oczywiście aktywność dla każdego oznacza coś innego - dla jednych będzie to wspinaczka po górach, dla innych spokojna jazda na rowerze lub spacery. Niemniej jednak góry sprzyjają odpoczywaniu w ruchu.

Jeśli lubisz leżakowanie na plaży, niestraszne ci tłumy turystów, a szum fal działa na ciebie uspokajająco - wybierz się nad morze!

Oczywiście morze również ma do wiele do zaoferowania! Niektórzy nie wyobrażają sobie wakacji bez zanurzenia się w chłodnej, słonej wodzie. Oczywiście w najbardziej popularnych nadmorskich kurortach trzeba będzie przygotować się na spory tłok turystów, jednak w ramach rekompensaty otrzymamy ciepły, delikatny piasek do błogiego odpoczynku.


powrót ...