Aktualności Willi Pod Miedzą

Bukowina Tatrzańska oferuje wiele atrakcji

Jak zaplanować wyjazd w góry z dzieckiem?

Urlop w górach – nawet krótki – potrafi naładować nasze akumulatory i sprawić, że życie staje się piękniejsze i bardziej kolorowe. Bliski kontakt z naturą, cudowne widoki, świeże powietrze – to tylko kilka argumentów przemawiających za obraniem gór, jako celu podróży. W dzisiejszym artykule podpowiemy Państwu, jak zaplanować wyjazd z dzieckiem. Zapraszamy do uważnej lektury.

Góry z dzieckiem – czy oby na pewno to dobry pomysł?

Wiele osób uważa, że wyjazd w góry z dzieckiem – zwłaszcza małym – nie jest najlepszym i najbardziej roztropnym pomysłem. W końcu maluchy bywają kapryśne, a i pogoda lubi się zmieniać jak w kalejdoskopie. Warto jednak zaznaczyć, że w żadnym innym miejscu w Polsce, nie da się spędzić czasu tak cudownie, jak właśnie w górach. Piękne i malownicze szlaki potrafią wynagrodzić wszelkie ewentualne niedogodności i z pewnością przypadną do gustu małym milusińskim. Jedyne co należy zrobić, to odpowiednio przygotować się do podróży.

Jak przygotować się do wyjazdu z dzieckiem?

Planując wyjazd w góry z maluchem, należy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Pomimo że niektóre z nich mogą wydawać się oczywiste, to z pewnością nie zaszkodzi o nich wspomnieć:

  • komfortowa kwatera – planowanie urlopu z dzieckiem należy rozpocząć od znalezienia odpowiedniego pensjonatu. Idealnie, jeżeli wybierzemy nocleg z wyżywieniem, ponieważ zaoszczędzi nam to czasu i nerwów. Szukanie miejsca do zjedzenia śniadania lub obiadu z małym dzieckiem na rękach bywa wyjątkowo męczące i kłopotliwe. Warto również zawczasu upewnić się, że pensjonat, który bierzemy pod uwagę, posiada wszelkie niezbędne udogodnienia, jak np. krzesełka do karmienia czy kąciki zabaw dla dzieci;
  • łatwy szlak turystyczny – mylą się ci, którzy uważają, że z małym dzieckiem nie można iść w góry. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie nosidło oraz wybrać prosty i krótki szlak. Maluchy uwielbiają obserwować otaczającą przyrodę, dlatego zabieranie je na takie niecodzienne spacery jest doskonałą formą spędzania czasu wolnego;
  • odpowiedni ubiór – góry bywają kapryśne. Mając to na uwadze, szykując się na podróż z dzieckiem, należy przygotować takie elementy garderoby, które pozwolą na ubiór na tzw. „cebulkę”. Poza tym koniecznie powinniśmy zaopatrzyć siebie i malucha, w dobrą kurtkę przeciwdeszczową i solidne buty.

powrót ...