Aktualności Willi Pod Miedzą

Bukowina Tatrzańska oferuje wiele atrakcji

Kilka informacji o Bukowinie Tatrzańskiej

Kilka informacji o Bukowinie Tatrzańskiej

Bukowina Tatrzańska to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych podhalańskich miejscowości. Położona na wysokości od 860 do 1000 m n.p.m. odgrywa coraz większą rolę w przemyśle turystycznym i narciarskim. Nad całą Bukowiną roztacza się przepiękna panorama polskich i słowackich Tatr. W słoneczne dni, kiedy widoczność jest najlepsza, widok potrafi zaprzeć dech w piersiach.

 

 

Z czego słynie Bukowina Tatrzańska?

Bukowina Tatrzańska stała się popularna przede wszystkim dzięki dużej liczbie atrakcji turystyczno-narciarskich. Na powierzchni kilkunastu metrów kwadratowych położone zostały dwa nowoczesne Aquaparki (wyposażone w kompleks basenów termalnych), kilkadziesiąt wyciągów narciarskich oraz baza turystyczna. Mówiąc o miejscach, z których słynie Bukowina, nie sposób nie wspomnieć również o Kościele Najświętszego Serca Jezusowego. Jest on pięknie zachowanym przykładem oraz zabytkiem architektury podhalańskiej.  Budynek został zaprojektowany oraz wybudowany w 1887 roku przez górala Jędrzeja Kramarza.

Dlaczego warto odwiedzić Bukowinę?

Nieopodal Bukowiny Tatrzańskiej położone są liczne szlaki turystyczne. Ich długość wynosi około czterdziestu pięciu kilometrów, a  na ich pokonanie – jak podają przewodniki – potrzeba aż sześćdziesięciu godzin intensywnego marszu. Na całej długości trasy rozlokowane są schroniska, które oferują wędrowcom miejsce do odpoczynku, ciepłe posiłki oraz gorące napoje. Przebywając w Bukowinie warto również zwrócić uwagę na lokalną architekturę. Większość budowli pochodzi z ubiegłego wieku i utrzymana jest w stylu zakopiańskim.

Kogo zachwyci Bukowina Tatrzańska?

Bukowina Tatrzańska to raj dla pasjonatów gór. W przeciwieństwie do Zakopanego miejscowość daje możliwość odpoczynku od tłumów i gwaru oraz pozwala poznać to, co Tatry mają najlepszego do zaoferowania.  Warto również zaznaczyć, że Bukowina Tatrzańska jest jednym z ostatnich miejsc, w których styl góralski nie został jeszcze skażony komercją. 


powrót ...