Aktualności Willi Pod Miedzą

Bukowina Tatrzańska oferuje wiele atrakcji

Kuligi w Bukowinie Tatrzańskiej

Bukowina Tatrzańska to położona jest w samym sercu gór malownicza wieś na południu Polski w województwie małopolskim. To właśnie tu mieści się nasza Willa „Pod Miedzą”, miejsce, do którego co roku ściągają miłośnicy śnieżnego szaleństwa w okresie zimowym. Ferie oraz okres około świąteczny jest to czas szczególnie atrakcyjny dla amatorów sportów zimowych oraz aktywnego odpoczynku, ponieważ nasz pensjonat dokłada wszelkich starań, aby odwiedzający nas goście mogli miło spędzić u nas czas. 

Nasi pensjonariusze mają do wyboru szereg atrakcji, pośród których warto wymienić możliwość odwiedzenia pobliskiego Tatrzańskiego Parku Narodowego, mogą skorzystać z kąpieli w Termach Białka i Bukowina lub udać się na jeden ze stoków narciarskich. Tym z Państwa, którzy pragną poznać tutejszą faunę i florę oraz zasmakować w góralskich klimatach, zachęcamy do wybrania się na kulig po Bukowinie Tatrzańskiej. To wspaniałe wydarzenie, które na długo pozostanie w Państwa pamięci.

Śnieżny kulig jako alternatywa dla sportów zimowych

Historia kuligów śnieżnych sięga XVI wieku, kiedy to kuligi stały się bardzo popularną rozrywką szlachty i możnych, którzy w ten sposób odwiedzali bliskich oraz dalszych sąsiadów. W dawnych czasach kuligi mogły trwać nawet kilkanaście dni i służyły raczej odbywaniu podróży umilanej śpiewami i zabawami podczas postojów, dziś to jedna z atrakcji pozwalająca na świetną zabawę podczas pobytu w pensjonacie górskim. Aktualnie kuligi w Bukowinie Tatrzańskiej to także chętnie wybierana przez turystów opcja na spędzenie czasu z rodziną oraz miła odskocznia od zimowych szaleństw na stokach narciarskich. To okazja, aby skorzystać z przejażdżki saniami zaprzężonymi w konie  lub ciągniętymi w orszaku łączącym jedne sanie z drugimi, oświetlonym lampionami i pochodniami. Kuligi odbywają się zazwyczaj późnym wieczorem, przy akompaniamencie oryginalnej góralskiej muzyki. Za czasów zaborów grane były patriotyczne pieśni pielęgnujące pamięć o doświadczającej trudów ojczyźnie. Do czasów dzisiejszych przetrwała tradycja wykonywania lokalnych utworów, które towarzyszą całej wyprawie aż po wieńczącą ją biesiadę.

Atrakcje czekające na Państwa podczas kuligów

Śnieżne kuligi to okazja do świetnej zabawy w doborowym towarzystwie oraz znakomity sposób na spędzenie dnia w gronie najbliższych. Kulig to niebywała atrakcja, łącząca przejażdżkę saniami po Bukowinie Tatrzańskiej z możliwością poznania bliżej historii tego magicznego miejsca. Podczas kuligu zapewniamy Państwu towarzystwo przewodnika, który przybliży Państwu tajemniczą historię tutejszych terenów oraz zamieszkującej Tatry ludności. To także niebywała szansa na to, aby poznać bliżej góralską tradycję podczas wieńczącej całą podróż biesiady przy ognisku, gdzie będą czekały na Państwa znakomita góralska muzyka, pokazy tańców góralskich, smaczne trunki i degustacja lokalnych dań. Dobra zabawa jest gwarantowana, ponieważ góralska uprzejmość owiana jest już legendą!

 


powrót ...