Aktualności Willi Pod Miedzą

Bukowina Tatrzańska oferuje wiele atrakcji

Kuchnia podhalańska

2017-06-20

Kuchnia Podhala

Podhale warto również poznać od strony kulinarnej. Składając wizytę w lokalnej karczmie należy obowiązkowo spróbować tradycyjnych regionalnych dań. Dzięki temu przekonamy się, że górale słyną nie tylko z wyjątkowej gościnności, ale również z doskonałych umiejętności kucharskich. Co warto skosztować i na co zwrócić uwagę odwiedzając podhalańską karczmę?

Kwaśnica

Jeszcze w ubiegłym wieku Podhale zaliczane było do jednego z najbiedniejszych obszarów w Polsce. Fakt ten miał oczywiście ogromny wpływ na lokalną kuchnię. Miejscowa ludność w trakcie przygotowywania dań, korzystała ze składników prostych, ale treściwych, takich jak kapusta, kasze czy ziemniaki. Warto wspomnieć, że wiele posiłków serwuje się do dzisiaj, nie tylko w regionalnych karczmach, ale i domach prywatnych. Najlepszym przykładem będzie tutaj oczywiście słynna kwaśnica . Jej wersja pierwotna bazowała głównie na ziemniakach, kwaszonej kapuście i wodzie. Jedynie od święta górale dodawali do niej nieco baraniny, czy wędzonych żeber.

Sery

Tatrzańscy górale od zawsze specjalizowali się w hodowli i wypasie owiec. W związku z tym w kuchni wykorzystywano duże ilości owczego mleka oraz mięsa jagnięcego i baraniego. Ten, kto choć raz był na Podhalu wie, że z owczego mleka powstają najwspanialsze sery – oscypek i bundz. Ich walory smakowe zostały docenione również przez Unię Europejską, która nadała im Certyfikat Chronionej Nazwy Pochodzenia. Góralskich serów używa się przede wszystkim do przygotowywania past oraz nadziewania pierogów i ciast.

Moskole i bombolki

 A co na deser? Będąc w górach należy koniecznie skosztować bombolek. Są to pieczone kluski drożdżowe, polewane naturalnym masłem i miodem. Jeżeli jednak ta opcja wydaje się dla Państwa zbyt słodka, to zostają jeszcze moskole – zdrowe, owsiane placuszki. Oczywiście zawsze możemy zamówić szarlotkę z lodami, ale czy nie lepiej poznać dokładniej region, w którym przebywamy? Kuchnia góralska pomimo, że wyjątkowo prosta, jest bardzo smaczna i warto przekonać się o tym na własnej skórze.


Najpopularniejsze szlaki w Tatrach Wysokich

2017-06-07

Najpopularniejsze szlaki w Tatrach Wysokich

Tatry stanowią jedno z najpiękniejszych pasm górskich w Europie. Ich czar i urok potrafi wprawić w osłupienie nawet najbardziej doświadczonych podróżników. Turyści, którzy po raz pierwszy odwiedzają Tatry, zazwyczaj w swoich wędrówkach ograniczają się do najbliższych dolin lub asfaltowej drogi do Morskiego oka. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że nie są one najciekawszymi atrakcjami turystycznymi.

Dolina Pięciu Stawów

Dolina Pięciu Stawów prowadzi do jednego z najpiękniejszych tatrzańskich zakątków. Trasa, pomimo że długa, nie powinna nastręczyć trudności nawet mało wprawionym turystom. Szlak liczy trzy ostrzejsze podejścia, jednak cel i mijane po drodze widoki rekompensują trud i wysiłek podróży. U kresu drogi turyści zobaczą Siklawę, czyli największy wodospad w Tatrach.  Należy jednak wiedzieć, że ostatni odcinek, ze względu na duże ryzyko wystąpienia lawiny, jest zamknięty zimą. Jeżeli nie czujemy się na siłach, aby samodzielnie wejść na Morskie Oko, to istnieje możliwość dojazdu bryczką. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla rodzin, które podróżują z małymi dziećmi. Ciężko znaleźć osobę, której nie zachwyciłaby Dolina Pięciu Stawów. Znajdują się w niej piękne górskie jeziora, wyjścia na najtrudniejsze polskie szlaki oraz najwyżej położone schronisko.

Ornak

Ornak to bez wątpienia drugi, zaraz pod Dolinie Pięciu Stawów, najciekawszy szlak turystyczny w Polsce. Co prawda jest on nieco bardziej wymagający, ale gwarantuje równie piękne widoki. Do celu podróży można dostać się na kilka sposobów, dzięki czemu możliwe jest rozplanowanie trasy w wersji dla mniej wytrwałych turystów. Najłatwiejsza droga prowadzi przez Dolinę Kościeliską do schroniska, stamtąd trzeba się już kierować żółtym szlakiem w kierunku Iwanickiej Przełęczy. Z Ornaku rozciąga się cudowny widok na Zachodnie Tatry. Duża powierzchnia sprawia, że zmęczeni górską wyprawą turyści, mogą spokojnie odpocząć wśród otaczającej przyrody.

Willa Pod Miedzą

Noclegi Bukowania Tatrzańska


Przyroda Bukowiny Tatrzańskiej

2017-06-06

Przyroda Bukowiny Tatrzańskiej

Ciężko odnaleźć na mapie Polski drugie tak zróżnicowane pod kątem fauny i flory miejsce jak Bukowina Tatrzańska. Na taki stan rzeczy wpływ mają dwa czynniki. Pierwszy to nietypowa lokalizacja-miejscowość rozciąga się na wysokości od 600 do 2500 m n.p.m. Drugi to fakt, że zdecydowana część obszaru gminy znajduje się na terytorium zarządzanym przez Tatrzański Park Narodowy.

Flora Bukowiny Tatrzańskiej

Otaczający Bukowinę Tatrzańską krajobraz obfituje w typową dla górskich obszarów roślinność. Poza klasycznymi okazami znajdziemy tutaj szereg gatunków lokalnych, charakterystycznych dla tego regionu. Dzięki doskonale przygotowanej sieci szlaków możliwe jest zobaczenie na własne oczy wyjątkowych okazów roślinnych. Zdecydowana większa część Bukowiny pokryta jest rozległymi lasami świerkowymi, w których aż roi się od malin, grzybów, brusznic oraz jagód. Stara ludowa  legenda mówi, że nazwa Bukowiny pochodzi od lasów bukowych, które stanowiły kiedyś podstawowy skład kompleksu leśnego regionu.

Fauna Bukowiny Tatrzańskiej

Największą atrakcję Bukowiny Tatrzańskiej bez wątpienia stanowią zwierzęta. Najchętniej oglądane wywołują masę emocji nie tylko wśród dzieci, ale i dorosłych. Możemy być pewni, że udając się na leniwy spacer do Morskiego oka, zdołamy zaobserwować wiele ciekawych okazów. Należy jednak pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza po zmroku, kiedy ze swoich kryjówek wychodzą łosie i niedźwiedzie brunatne. Jeżeli już spotkamy zwierzaka na swojej drodze, to najbezpieczniej będzie nie wykonywać żadnych gwałtownych ruchów, ponieważ mogłyby one tylko rozjuszyć osobnika.

Wpływ przyrody na turystykę Bukowiny Tatrzańskiej

Biorąc pod uwagę wyjątkowe walory otaczającej przyrody, nikogo nie powinien dziwić fakt, że Bukowina Tatrzańska jest tak chętnie odwiedzana przez turystów. Miejscowość jest znacznie mniej oblegana niż Zakopane, dzięki czemu można w niej odnaleźć spokój i równowagę. Liczne szlaki turystyczne pozwalają na zaplanowanie długich pieszych wędrówek oraz zapewniają odpoczynek od wielkomiejskiego zgiełku. Bukowina Tatrzańska zalicza się do grona tych miejsc, do których wraca się z uśmiechem na twarzy.


Jak zaplanować udany urlop w górach

2017-05-29

Urlop w górach

Urlop w górach może być wspaniale spędzonym czasem z przyjaciółmi lub rodziną. Aby jednak tak się stało, trzeba go najpierw odpowiednio zaplanować. Należy pamiętać, że góry potrafią być bardzo niebezpieczne, zwłaszcza jeżeli wybierają się w nie osoby nie posiadające żadnego doświadczenia. O czym należy pamiętać i na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas przygotowań?

Dobór miejsca

Najważniejsze, to nie porywać się z motyką na Słońce. Dobór gór powinien być uzależniony od naszych indywidualnych predyspozycji oraz kondycji fizycznej. Jeżeli ostatnie lata spędzili Państwo nad morzem lub za biurkiem, to wyjazd w wysokie Tatry graniczy z szaleństwem. Na pierwsze wyprawy poleca się raczej Pieniny, Beskidy, Bieszczady lub Gorce. Trzeba jednak pamiętać, że nawet najmniejsze „górki”, to nadal góry i nie powinno się ich lekceważyć. 

Dobór towarzystwa

Kolejną istotną kwestią jest wybór odpowiedniego towarzystwa. Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepsze wyjazdy, to te spędzone w gronie najbliższych przyjaciół. Ta zasada sprawdza się również w górach. Idealnie jeżeli ekipa będzie pasowała do nas nie tylko pod kątem sprawności fizycznej, ale i temperamentu. Jeżeli jednak Wasi bliscy znajomi nie są miłośnikami pieszych górskich wędrówek i jesteście zmuszeni szukać towarzystwa w dalszych kręgach, to radzimy unikać klasyfikacji na podstawie wieku, płci czy wykształcenia - te cechy nie mają w górach żadnego znaczenia.

Wysokość gór

Gdzie pojechać – prędzej czy później będziemy musieli zmierzyć się z tym pytaniem. Spokojnie, wbrew pozorom odpowiedź na nie jest bardzo prosta – jedźmy tam  gdzie damy sobie radę, gdzie jest blisko i gdzie lubimy bywać. Jeżeli będą to Tatry – świetnie, jeżeli będą to Góry Świętokrzyskie – też świetnie. Pamiętajcie, że urlop ma być przede wszystkim formą odpoczynku, dlatego nie ma sensu szaleć z wysokością gór.

Noclegi

Wybór noclegu w górach nie powinien przysporzyć nikomu zbyt wielu trudności. Ofert jest naprawę sporo, a jedyne co trzeba zrobić, to określić własne wymagania i ułożyć z nich klucz, który z pewnością pomoże w poszukiwaniach. Warto również zorientować się w tym, czego oczekują nasi współtowarzysze. Pamiętajmy, że nie jedziemy sami, a atmosfera na urlopie jest przecież najważniejsza!


Pensjonat w Bukowinie Tatrzańskiej

2017-05-26

Willa Pod Miedzą

Czy zastanawiali się Państwo kiedyś, z czego słynie Zakopane? Można by oczywiście mówić o Gubałówce, oscypkach czy architekturze, ale ostatnio miejscowość słynie głównie z… tłoku. Rok rocznie przez ulice Zakopanego przetacza się miliony turystów. Tak duże natężenie ludzi, na tak małej powierzchni, z pewnością nie sprzyja wypoczynkowi. Jeżeli jesteście Państwo miłośnikami gór, ale nie przepadacie za tłumami, to zachęcamy do odwiedzenia Bukowiny Tatrzańskiej.

Dlaczego warto odwiedzić Bukowinę Tatrzańską?

Bukowina Tatrzańska to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych podhalańskich miejscowości. Dzięki charakterystycznemu położeniu odwiedzający ją turyści mogą podziwiać przepiękną panoramę Tatr Wysokich. Warto zaznaczyć, że na terenie miejscowości znajdują się aż dwadzieścia dwa stoki narciarskie, które słyną z doskonałych warunków. Trzeba jednak pamiętać, że Bukowina Tatrzańska to nie tylko atrakcje. To również, a może przede wszystkim, prawdziwe góralskie miasteczko. Mieszkańcy Bukowiny słyną ze swojej gościnności. W letnie wieczory organizowane tu są spotkania dla turystów, w trakcie których górale opowiadają miejscowe legendy. Bukowina zamiast zatłoczonych Krupówek oferuje przybyłym niczym niezmącony spokój i piękno przyrody.

Pensjonat Willa Pod Miedzą w Bukowinie Tatrzańskiej

W centrum tej pięknej miejscowości położona została Willa Pod Miedzą – pensjonat, który stworzyliśmy z myślą o osobach ceniących sobie komfortowy wypoczynek wśród pięknych krajobrazów. W obiekcie znajduje się aż dwadzieścia cztery wygodne pokoje z widokiem na znane atrakcje Bukowiny oraz tatrzańskie zbocza. Pensjonat Willa Pod Miedzą to miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi. Naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie gościom odpoczynku oraz wygody. Dodatkowo warto wspomnieć, że w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu znajduje się nowoczesny kompleks basenów termalnych Bukovina.  Gwarantujemy, że Willa Pod Miedzą to doskonałe miejsce na wypoczynek niezależnie od pory roku.  

 


Talenty Małopolski

2017-03-29

Zapraszamy do udziału w eliminacjach Powiatu Tatrzańskiego do konkursy Talenty Małopolski, które odbędą się 29 kwietnia w godzinach 9.00 - 16.00 w Salce Teatralnej Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem, ul. Krupówki 1 a.

czytaj więcej

Walentynki w Termy Bukowina

2017-02-09

Walentynki w termy bukowania tatrzańska

Zaskocz ukochana osobę i spędźcie niesamowite chwile w Termach BUKOVINA w Walentynki!

Zakochaj się w maratonie AQUA ZUMBY, który odbędzie się w godzinach 18:00 - 21:00

czytaj więcej

45 Góralski Karnawał w Bukowanie Tatrzańskiej

2017-02-06

W terminie od 9-12 lutego odbędzie 45 Góralski Kranawał w Bukowanie Tatrzańskiej

 

czytaj więcej

Ferie Mazowieckie

2017-02-03

Zapraszamy do rezerwacji  noclegów w bukowanie tatrzańskiej 

Zostały ostanie wolne pokoje. Szczegóły pod nr telefonu +48 783 997 156

Willa Pod Miedzą


Ferie Małopolska Promocja

2017-01-25

Przypominamy o promocji na noclegi w bukowanie tatrzańskiej .

czytaj więcej

Puchar Świata 2017 w Zakopanym

2017-01-19

Już od piątaku zaczyna się wielkie wydarzanie dla naszego regionu. Puchar świata w Zakopanym. Wszyskich serdecznie zapraszamy i będziemy bardzo mocno trzymac kciuki za naszych rodaków !!! Po skokach zapraszamy do naszej restuaracji w bukowinie tatrzańskiej.

Willa Pod Miedzą


Benefity w Willi Pod Miedzą

2017-01-16

Pragniemy przypomnieć że dla każdego kto zarezerwuje nocleg w willi pod miedzą przygotowaliśmy szereg dodatkowych zniżek na atrakcje w Bukowinie Tatrzańskiej. Szczegóły na stronie http://www.podmiedza.pl/.  Zapraszamy !

 


Ferie Bukowiana Tatrzańska

2017-01-13

W zawiązaku z tym że niedługo zaczynają się ferie w bukowinie tatrzańskiej

 

czytaj więcej

Kolejna odsłona maxxymalnej nocy basenów

2017-01-11

Zapraszamy na kolejna odłonę maxymlanej nocy basenów w termach w Bukownie Tatrzańskiej. Jeżeli nie zarezerwowali Państwo jeszcze noclegów zapraszamy do naszych kofotowych pokoi w bukowanie Tatrzańskiej 


Przedstawienie Posiady

2017-01-05

Bukowińskie Centrum Kultury zaprasza na występ Zespołu Regionalnego Wiyrchowianie godzi. 19:00 . Wtęp 10 zł.

Jednoczenśnie przypomnamy o Naszej promocji która trwa od 01.01 do 16.01.2016. 20% rabatu na noclegi w bukowanie Tatrzańskiej.

Pozdrawiamy Willa Pod Miedzą


Promocja przed Feryjna

2016-12-30

Przygotowaliśmy specjalną promocję na noclegi w Bukowanie Tatrzańskiej w Wili Pod Miedzą. Serdecznie zapraszamy !!

Zostały ostatnie wolne miejsca. Oferta ważna do 15.01.2017.

 


Przedstawienie Zatraceniec

2016-12-27

Akcja „Zatraceńca” rozgrywa się w Bukowinie Tatrzańskiej, w latach 60 tych ubiegłego wieku. Tytułowy bohater – Franek Wróbel to pijaczyna i zawadiaka. Przysparza on rodzinie wielu zmartwień swoim postępowaniem, naraża ją na złośliwe uwagi ze strony sąsiadów. Jak potoczą się jego losy? Czy nadchodzące Święta Bożego Narodzenia potrafią zmienić postawę hulaki? Sztuka ta od samego początku nie tylko trzyma w napięciu, wprawia w zadumę, […]

czytaj więcej

Jasełka 2016

2016-12-23

Willa pod Miedzą w Bukowanie Tatrzańskiej serdecznie zaprasza na jasełka do domu lodowego. Wstęp WOLNY


Ostanie Wolne Miejsca Promocja

2016-12-16

Zostały nam już dwa ostanie pokoje. Mamy dla Państwa PROMOCJE. Proponujemy na sylwestra w Bukowanie Tatrzańskiej rabat 10 % przy minimum 5 noclegach.

czytaj więcej

Targi Bożonarodzeniowe

2016-12-14

Miasto Nowy Targ wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury zaprasza na Targi Bożonarodzeniowe, które odbędą się w dniach 6-23 grudnia 2016 r. na Rynku w Nowym Targu

czytaj więcej