Aktualności Willi Pod Miedzą

Bukowina Tatrzańska oferuje wiele atrakcji

Tani wyjazd w góry. Czy to możliwe?

Tatry i okolice to ulubiona destynacja urlopowa wielu Polaków. Nic w tym dziwnego, ponieważ za wyjazdem w góry przemawia nie tylko różnorodność dostępnych atrakcji i niezapomniane widoki, ale także korzyści zdrowotne. Przeszkodą dla wymarzonego urlopu w górskiej scenerii mogą być niewystarczające fundusze lub strach przed nadszarpnięciem domowego budżetu. Takie argumenty nie muszą być jednak ograniczeniem! Podpowiadamy, jak zorganizować tani wyjazd w góry.

8 pomysłów na tani wyjazd w góry

 

  1. Jedź w góry poza sezonem i długimi weekendami. Najlepszym sposobem na organizację taniego wyjazdu w góry jest rezerwacja terminu poza wysokim sezonem, do którego zaliczamy czerwiec, lipiec i sierpień. Górskie miejscowości przeżywają wtedy prawdziwe oblężenie, a ceny usług turystycznych są z reguły wyższe. Oszczędnościom finansowym nie będzie również sprzyjać wyjazd na długie weekendy, zwłaszcza w okresie majówki. Warto zaplanować urlop w sezonie niskim, czyli na przykład jesienią. Nie bez powodu mówi się, że góry najpiękniejsze są właśnie jesienią! Temperatury nie dają się wtedy już we znaki, a niektóre szlaki turystyczne wręcz święcą pustkami. Możemy się także spodziewać niższych cen noclegów.
  2. Wybierz mniej obleganą turystycznie miejscowość. Nie jest tajemnicą, że najwyższe ceny są domeną najbardziej popularnych turystycznie miejscowości. Chcąc zminimalizować koszty, lepiej zdecydować się przykładowo na Bukowinę Tatrzańską zamiast Zakopanego. Możemy być pewni, że turystów tam nie zabraknie i nie będziemy czuć się osamotnieni, ale równocześnie nie zaskoczą nas aż tak wysokie ceny, jak w stolicy Tatr. Alternatywą dla osób, spragnionych ciszy i spokoju są małe miejscowości w okolicy bez rozwiniętego zaplecza turystycznego.
  3. Zastanów się nad ograniczeniem kosztów transportu. Transport to, obok noclegów, największy koszt urlopów wyjazdów. Warto pomyśleć nad jego ograniczeniem. Podróż pociągiem będzie zdecydowanie tańsza niż własnym autem, ale musimy być w tym przypadku przygotowani na ograniczenia bagażowe i dłuższy czas dojazdu. Dla młodych osób interesującą alternatywą może okazać się autostop – pamiętajmy jednak o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa! Natomiast zwolennicy podróży własnym samochodem mogą pomyśleć o dodatkowych współpasażerach, jeżeli miejsce w aucie im na to pozwala. Ceny benzyny rozkładają się wtedy proporcjonalnie na wszystkich pasażerów. A co, jeżeli nie chcemy zabierać na pokład auta nieznajomych? Zaproponujmy wspólny wyjazd przyjaciołom – niezapomniane wspomnienia gwarantowane.
  4. Znajdź niedrogi nocleg z dużym wyprzedzeniem. W przypadku, gdy nie możemy sobie pozwolić na wyjazd poza sezonem, ratunkiem mogą okazać się oferty first minute. Rezerwując nocleg z dużym wyprzedzeniem, możemy liczyć na bardzo atrakcyjne zniżki, więc z decyzją o wyjeździe w góry nie warto zwlekać. Pamiętajmy, że turyści zaczynają rezerwować tak popularne terminy, jak Sylwester czy Boże Narodzenie już pod koniec wakacji! Nie dajmy się wyprzedzić. Najłatwiejszym sposobem na szukanie tanich noclegów jest research internetowy i skorzystanie z popularnych porównywarek cen i portalów rezerwacyjnych.
  5. Zdecyduj się na wyżywienie we własnym zakresie. Nocleg z wyżywieniem to rozwiązanie wygodne, komfortowe i ograniczające czas. Niemniej, jeżeli zależy nam na minimalizacji kosztów wyjazdu – trzeba wziąć pod uwagę opcję noclegu bez wyżywienia. Samodzielne przygotowywanie posiłków będzie zdecydowanie tańsze niż korzystanie z zaplecza gastronomicznego ośrodka wypoczynkowego. Osoby, które podróżują własnym autem, mogą dodatkowo zabrać część prowiantu ze sobą. W takim wypadku warto zorientować się, czy wybrany pensjonat oferuje pokoje z lodówkami lub aneksem kuchennym.
  6. Postaraj się nie korzystać z pomocy biur podróży. Samodzielna organizacja wyjazdu będzie zdecydowanie tańsza niż korzystanie z pomocy biura podróży. Pamiętajmy, że każde biuro podróży pobiera prowizję za swoje usługi od klienta. Organizacja wyjazdu w góry nie powinna nikomu sprawdzić kłopotu – szukamy interesującej oferty noclegowej w internecie i rezerwujemy termin. Nic prostszego.
  7. Wykorzystaj atrakcyjne promocje i oferty specjalne. Wiele ośrodków wypoczynkowych oferuje atrakcyjne oferty specjalne i rabaty sezonowe. Warto śledzić ich strony internetowe i poczekać na atrakcyjną promocję. Przykładowo, noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej często oferowane są w formie korzystnych cenowo pakietów. Pakiet wypoczynkowy obejmuje w jednej cenie kilka elementów wypoczynku, do których najczęściej zaliczamy nocleg, wyżywienie i dodatkowe atrakcje. Warto zwrócić uwagę, chociażby na pakiety jesienne z biletem wstępu do Termy Bukovina, pakiet romantyczny dla zakochanych (świetny pomysł na prezent dla ukochanej osoby!) czy pakiet sylwestrowy z szampańską zabawą w góralskiej oprawie. Wykorzystanie atrakcyjnych zniżek to świetny pomysł na obniżenie kosztów wyjazdu – nawet do 20%.
  8. Przemyśl, jak najtaniej skompletować ekwipunek. Udając się na wypoczynek w góry, większość turystów planuje piesze wycieczki i zdobywanie szczytów. Rzecz jasna, nie jest dobrym pomysłem wychodzić w góry w trampkach i bez odpowiednio zaopatrzonego plecaka. Skompletowanie niezbędnego ekwipunku – solidnych butów, odzieży, kijków trekkingowych – to podstawa bezpiecznego urlopu. Minimalizując koszty wyjazdu, nie trzeba od razu inwestować w nowy sprzęt. Tańszą opcją będzie pożyczyć go od rodziny lub znajomych. Można także nabyć sprzęt używany na jednym z wielu portali ogłoszeniowych. Natomiast taki element ekwipunku jak narty czy snowboard z powodzeniem znajdziemy w wypożyczalni sprzętu narciarskiego.

powrót ...