Aktualności Willi Pod Miedzą

Bukowina Tatrzańska oferuje wiele atrakcji

Trekking w Bukowinie Tatrzańskiej.

Bez względu na to, czy jesteś zaprawionym piechurem, czy też dopiero zaczynasz swoją przygodę z trekkingiem, na Podhalu będziesz mieć wiele okazji do tego, aby rozwijać swoją pasję. Jeśli spędzasz czas w pensjonacie w Bukowinie Tatrzańskiej, możesz wybrać się na wędrówkę jedną z okolicznych tras turystycznych. Jest ich wiele, a każda z nich wyróżnia się innym stopniem trudności, dlatego też bez większego problemu można wybrać szlak idealny do swojej możliwości kondycyjnych i zdrowotnych.

Bez względu na to, czy jesteś zaprawionym piechurem, czy też dopiero zaczynasz swoją przygodę z trekkingiem, na Podhalu będziesz mieć wiele okazji do tego, aby rozwijać swoją pasję. Jeśli spędzasz czas w pensjonacie w Bukowinie Tatrzańskiej, możesz wybrać się na wędrówkę jedną z okolicznych tras turystycznych. Jest ich wiele, a każda z nich wyróżnia się innym stopniem trudności, dlatego też bez większego problemu można wybrać szlak idealny do swojej możliwości kondycyjnych i zdrowotnych.

Szlaki turystyczne w Bukowinie Tatrzańskiej i okolicach

  • Trasa na Niski Wierch (start przy rondzie w Bukowinie Tatrzańskiej). To doskonały szlak na dobry początek przygody trekkingowej na Podhalu, a także idealny dla początkujących piechurów. Jest dość łatwy, chociaż po drodze trzeba będzie pokonać kilka stromych zejść i podejść, jednak nie są one zbyt problematyczne. Ta trasa jest polecana zarówno do wycieczek pieszych, jak i rowerowych. Jej długość to nieco ponad 6 km, a czas niezbędny do jej pokonania to niecałe 2 godziny.
  • Trasa Czarna Góra, Sołtysowo - Rzepiska. To dość łagodny szlak, chociaż na początku trzeba pokonać dość strome podejście. Całą trasę, liczącą nieco ponad 6 km, można przebyć pieszo w ciągu półtorej godziny. To idealna trasa dla miłośników pięknych widoków.
  • Trasa z Wodogrzmotów do Doliny Pięciu Stawów. Z całą pewnością warto wybrać się tym szlakiem, jednak od razu należy dodać, że jest on przeznaczony dla osób doświadczonych w trekkingu po górach. Na niektórych odcinkach wiedzie po graniach, po drodze trzeba pokonać kilka stromych podejść, a na wędrówkę trzeba zarezerwować ok. 5 godzin. Gdy już jednak uda nam się pokonać tę trasę, nagrodą będzie widok wodospadu Siklawa.
  • Trasa do Doliny Pięciu Stawów (przez Świstówkę). Jest to idealny szlak dla osób, które chcą w spokojnie i bez większego wysiłku dotrzeć do Doliny Pięciu Stawów. Zimą jest zamknięty ze względu na ryzyko występowania lawin. Jednak poza sezonem zimowym można bez obaw wędrować tą drogą, podziwiając malownicze krajobrazy.

powrót ...