Bukowina Tatrzańska i atrakcje okolicy

Zobacz jakie atrakcje zapewnia Bukowina i okolice

Atrakcje w Bukowinie Tatrzańskiej

Bukowina to jedna z ładniejszych miejscowości w tatrzańskim krajobrazie. Dzika niezniszczona przyroda, krystalicznie czysta woda i uzdrowiskowy mikroklimat to tylko niektóre z powodów, dlaczego warto zatrzymać się na nocleg w Willi „Pod Miedzą”.

W bezpośrednim sąsiedztwie pensjonatu znajduje się słynny kompleks geotermalny Terma Bukowina. Składa się on z 20 basenów zewnętrznych oraz wewnętrznych, saun, jacuzzi, gabinetów SPA & Wellness. Bogata w minerały woda termalna nie tylko pomaga w leczeniu różnych schorzeń. Jest również okazją do wspaniałej rodzinnej zabawy. Klienci Willi „Pod Miedzą” mogą u nas zakupić bilety na baseny Terma Bukowina z 15% rabatem.

10%  rabatu otrzymają również Państwo przy zakupie biletu na Termę Białka. To kompleks 5 basenów z  temperaturą wody do 36 stopni, zjeżdżalniami i jacuzzi. Na terenie obiektu znajdują się także: lokale gastronomiczne, kącik zabaw dla dzieci, saunarium, spa i strefa VIP.  Akcesoria do pływania i stroje kąpielowe z rabatem 10% można zakupić w sklepie "Wszystko na basen". Zapraszamy także do Studia Urody Estetica. Czeka tam na Was zniżka w wysokości 10% na zabiegi upiększające.

Malownicze sąsiedztwo Willi „Pod Miedzą”

Willa „Pod Miedzą” mieści się u podnóża Tatr w otoczeniu lasów, będących częścią Tatrzańskiego Parku Narodowego. Turyści lubiący spokój i odpoczynek na łonie natury odnajdą tu ciche miejsca do relaksu: alejki spacerowe, ścieżki turystyczne, leśne polanki.

Amatorzy bardziej aktywnego wypoczynku mogą spróbować swoich sił na szlakach rowerowych, a w zimie na kilkunastu trasach narciarskich i snowboardowych. Pierwsze wyciągi znajdziecie już 1,5 km od naszego pensjonatu. Nasza okolica słynie z doskonałych warunków narciarskich. Stoki są starannie przygotowane, oświetlone i naśnieżone. Dzięki dużej ilości tras o różnym stopniu trudności, każdy narciarz bez problemu dobierze zbocze do swoich umiejętności.

W pobliżu naszych kwater w Bukowinie Tatrzańskiej mieszczą się wypożyczalnie sprzętu sportowego, gdzie (obok nart i desek snowboardowych) znajdziecie rowery na letnie przejażdżki po okolicy oraz inne akcesoria turystyczne i sportowe. Dla swoich Gości Willa „Pod Miedzą” przygotowała 10% rabatu w wypożyczalniach rhSPORT oraz 20% zniżki w Szkole Sportów Zimowych SKI-TECH.

Kultura i turystyka

Miejscowość słynie także z licznych imprez kulturalnych, które promują regionalną sztukę i zwyczaje. Organizowane są tu między innymi letnie Sabałowe Bajania (spotkania z prawdziwymi ludowymi bajarzami) oraz zimowy Góralski Karnawał (popisy tańca zbójnickiego, przegląd grup kolędniczych i tanecznych). Imprezy te odbywają się w Domu Ludowym - największym i najsłynniejszym polskim drewnianym budynku.

Warto także wspomnieć, że Bukowina to idealne miejsce wypadowe dla nieco dalszych podróży, np. w kierunku Zakopanego, Nowego Targu, Niedzicy, na Słowację czy na spływ kajakowy. Zapraszamy zwłaszcza na rafting Dunajcem z 10% zniżką dla naszych Gości.

Miło nam poinformować, że przystąpiliśmy do programu "Tatrzańska Karta Rabatowa". Nasi klienci mogą liczyć na rabaty w wielu tatrzańskich atrakcjach. [więcej informacji]